تعمیر جک پالت دستی

جک پالت(Hand pallet trucks) وسیله ای با کاربری ساده برای جابجایی اجسام سنگین می باشد. با کمک جک پالت می توان محصولات را از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون هیچ دردسری انتقال داد. جک پالت ها برای جابجایی و انتقال ساده بسته ها و مواد ذخیره شده به کار می رود بدلیل اینکه معمولا در شرکت ها و کارخانجات تویدی محصولات بر روی پالت قرار می گیرند، جک پالت ها معمولا برای جابه جایی پالت ها طراحی شده اند. این تجهیزات در انواع مختلف و متناسب با نوع کاربری طراحی و تولید می شوند. جک پالت ها با عناوینی دیگر مانند: پالت تراک دستی ، لیفتراک دستی ، پالت بر و … نیز شناخته می شوند. شرکت آذران پیشرو صنعت بعنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان تجهیزات انبارداری از جمله انواع جک پالت، در کنار فروش این محصول خدمات پس از فروش آن را که شامل گارانتی محصولات عرضه شده و همچنین تعمیرات تخصصی و بازسازی انواع جک پالت با بروزترین متدها و در بالاترین کیفیت به مشتریان گرامی عرضه می گردد.

تعمیرات تخصصی جک پالت در آذران پیشرو صنعت دارای گارانتی بی قید و شرط 3 ماهه شامل تعمیرات مجدد در محل تعمیرگاه مرکزی این شرکت می باشد.

ایرادات و خرابی عمده جک پالت دستی

در حالت کلی بیشترین موارد خرابی جک پالت ها را می توان به شرح ذیل بیان نمود :

 • تعمیرات مرتبط با پمپ هیدرولیک جک پالت ها
 • خالی شدن فشار هیدرولیک
 • خم شدن یا آسیب دیدن شاخک های جک پالت
 • خوردگی پیم ها، بوش ها و اتصالات
 • روغن ریزی و کم شدن توان بالابری
 • گیر کردن یا شکستگی بلبرینگ چرخ ها و مستهلک شدن چرخ ها
 • خم شدن یا شکستگی دسته جک پالت و یا شکستن میل فشار یا تعادل

هدف ما از ارائه این خدمات:

 • بازيابي و استفاده مجدد از دستگاه ها و صرفه جويي در هزينه ها
 • كم كردن خطرات و حوادث احتمالي ناشي از مستهلك بودن جک پالت ها
 • بيشتر كردن طول عمر مفيد دستگاه
 • كم كردن هزينه توقف خطوط توليد مشتريان و زيان ناشي از آن

تعمیر پمپ هیدرولیک جک پالت

جک پالت ها تجهیزاتی ساده ولی با کاربری بالا در هر شرکتی می باشند که به وفور در کارخانجات و شرکت های بزرگ دیده می شوند. این تجهیزات با اینکه می توانند به سهولت جابجایی مواد کمک کنند ، اما با مرور زمان و استفاده مداوم و عدم توجه به سرویس و نگهداری، میتوانند با خرابی های جزئی یا کلی باعث اخلال در جابجایی بار در یک مجموعه گردند. یکی از قسمتهایی که با مرور زمان نیاز به سرویس پیدا میکند پمپ هیدرولیک جک پالت می باشد.

پمپ هیدرولیک جک پالت از قسمت های مهم این دستگاه می باشد که عملکرد جک پالت بر عهده آن می باشد وظیفه پمپ هیدرولیک بالا بردن شاخک ها و پایین آمدن آن ها می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکلی در این قسمت از جک پالت، عملکرد کل این دستگاه با مشکل مواجه خواهد شد. از جمله خرابی های احتمالی پمپ هیدرولیک جک پالت دستی می توان به روغن ریزی، خالی شدن فشار هیدرولیک، عمل نکردن پدال تخلیه، کم شدن توان بالابری اشاره نمود که با جایگزینی لوازم و قطعات استاندارد، تعمیر و یا تعویض شفت، فنر اصلی و فنر فشارشکن، تعویض پکینگ ها و اورینگ های داخل پمپ هیدرولیک، تعویض لوازم شیر کنترل پمپ هیدرولیک، تعویض روغن جک پالت ، هواگیری جک پالت دستی می توان این موارد را تعمیر و از جک پالت برای مدت طولانی تری استفاده نمود.

تعمیر شاسی جک پالت

شاسی جک پالت معمولا از ورق 3 یا 4 میلیمتر از جنس فلزاتی همچون ورق گالوانیزه، ورق سیاه و یا ورق رنگی می باشد که از دو قسمت شاخک ها و قسمت پشتی مثلثی شکل که در کنار دسته و پمپ جک پالت قرار گرفته است، تشکیل شده است. شاسی جک پالت میل فشارهای افقی در زیر شاخک ها، کفشک، عینکی، کله گاوی تشکیل شده است. از عمده خرابی های شاسی جک پالت که ناشی از استفاده نادرست و همچنین حمل بار بیشتر از تناژ نامی می توان به آن اشاره نمود خم شدن و یا دفرمه شدن شاخک ها می باشد. این گونه ایرادات جک پالت با عملیات آهنگری توسط در واحد تعمیرات و توسط متخصصین آذران پیشرو صنعت با بالاترین کیفیت اصلاح شده و در صورت نیاز شاخک ها تقویت می گردند. در صورتیکه امکان تعمیر شاسی امکان پذیر نباشد، شاسی مدنظر با شاسی های استاندارد تولید شده در این مجموعه با گارانتی با شاسی معیوب تعویص می گردد.

تعویض چرخ های جک پالت

جک پالت های دستی بطور متداول دارای هشت چرخ هستند. از این 8 چرخ، دو چرخ بزرگ عقب برای هدایت و هندلینگ جک پالت استفاده می گردد که به آن ها چرخ فرمان یا چرخ حرکتی گفته میشود که توسط اهرم یا دسته جک پالت قابلیت چرخش به دور محور خود را دارند. چهار چرخ دیگر برای حمل بار در قسمت جلو جک پالت و در قسمت زیرین شاخک های جک پالت دستی قرار دارندو دو چرخ باقی مانده بعنوان چرخ راهنما و ویژه سطوح شیبدار طراحی شده است. جک پالت های دستی با سه نوع چرخ پلی اورتان با مغزی چدن، پلی آمید یا چرخ نایلونی، چرخ چدنی و چرخ لاستیکی با مغزی آلومینیومی تولید می شوند.

با مرور زمان و استفاده از جک پالت و همچنین عدم رعایت استفاده از جک پالت ها در سطوح مناسب و بکارگیری جک پالت در سطوحی که باعث ایجاد اصطکاک بیشتر چرخ ها میشود، معمولا رویه چرخ جک پالت از بین رفته و باعث اخلال در حرکت جک پالت می شود. با توجه به اینکه تعمیر چرخ ها از لحاظ زمانی و اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد این شرکت چرخ های بار و فرمان را در بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می نماید.