Get a site

تامین لاستیک انواع لیفتراک

لاستیک لیفتراک سومیتومو 10-6.50

لاستیک لیفتراک سومیتومو 10-6.50

لاستیک لیفتراک

تایر ( لاستیک ) پوشش حلقه ای می باشد که روی رینگ انواع ماشین آلات و یا سایر تجهیزات دیگر نصب می شود و از ساختاری منعطف با توانایی جذب ضربه برخوردار بوده و همیشه در تماس مستقیم با زمین است .بخش عمده ی تایر از جنس “لاستیک” ساخته شده است که به همین دلیل در ایران به نام لاستیک نیز شناخته می شود.

لاستیک لیفتراک  بادی & لاستیک لیفتراک توپر

تایرها به دو نوع کلی “بادی و غیر بادی” تقسیم می شوند. تایر های بادی خود از دو گروه کلی تیوب دار (بایاس) و تیوبلس (رادیال) تشکیل شده است. نوع لاستیک های غیر بادی نیز به دو گروه تایرهای توپر ”SOLID” که معمولا در دستگاههای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و تایر های “پلی اورتان” که به تازگی اختراع شده اند قابل تقسیم است.

نوع کاربری و محل کار تعیین می کند که چه تایری مناسب لیفتراک می باشد. به هر حال خیلی از لیفتراک ها برای نوع خاصی از تایر طراحی شده اند که تایر آن ها را نمی توان با مدل دیگری تغییر داد. لیفتراک هایی که در فضای باز و کارهای سنگین استفاده می شوند نیازمند تایرهایی بادی با چسبندگی زیاد هستند و در لیفتراک های الکتریکی با کاربری محدود (استاکر، ریچتراک و پالت تراک برقی) بیشتر از تایرهای پلی اورتان استفاده می شود.

به طور کلی لیفتراک هایی که در انبارهای بازیافت مواد فلزی و آهنی و همچنین در کارخانجات شیشه با سطوح تیز و برنده و آسیب زننده کار می کنند، ضروری است که از لاستیک توپر استفاده کنند، لاستیک بادی برای این لیفتراکها در این محیط، دارای عمری کوتاه و سبب افزایش هزینه های نگهداری برای صاحب صنعت می باشد

لیفتراک هایی که در انبارهای جابه‌جایی صنایع آسیب پذیر و شکننده فعالیت می کنند، ضروری است که از لاستیک بادی به دلیل انعطاف بیشتر و دارای قابلیت ضربه نزدن به کالای در حال حمل بر روی شاخ لیفتراک، استفاده کنند، استفاده از لاستیک توپر برای این لیفتراک سبب افزایش آسیب به کالاهایی که در توسط لیفتراک در حال جابه‌جا شدن هستند، می شود، پس بنابراین  بهتر است از لاستیک های توپر لیفتراک در سطوح های صاف و هموار استفاده شود. این نکته را هم باید همواره در نظر داشت که برای لیفتراک های با ظرفیت تناژ بیشتر، از لاستیک های بادی استفاده می شود.

نوع کاربری و محل کار تعیین می کند که چه تایری مناسب لیفتراک می باشد. خیلی از لیفتراک ها برای نوع خاصی از تایر طراحی شده اند که تایر آن ها را نمی توان با مدل دیگری تغییر داد. لیفتراک هایی که در فضای باز و کارهای سنگین استفاده می شوند نیازمند تایرهایی بادی با چسبندگی زیاد هستند در لیفتراک های الکتریکی با کاربری محدود از تایرهای پلی اورتان استفاده می شود.

تعویض لاستیک لیفتراک

به عنوان یک قاعده کلی، زمانی که کمتر از یک اینچ از آج های لاستیک وجود دارد، زمان تعویض لاستیک ها است. آیا می دانستید: اگر یک تایر 40 درصد فرسوده شده باشد، لیفتراک و راننده بیش از 84 درصد از لرزه های سطحی که روی آن حرکت می کنند را جذب می کند. در کنار این موضوع انتقال بار نیز خیلی سخت تر انجام شود و نیروی بیشتری لازم است تا چرخ ها به همان مقدار چرخش تغییر کنند، که این مسئله می تواند منجر به فشار بیشتر بر روی گیربکس و سایر قطعات لیفتراک که وظیفه انتقال نیرو به چرخ های لیفتراک را دارند شود. بنابراین تعویض لاستیک لیفتراک  یک راه ارزان برای نگه داشتن لیفتراک و اپراتور در شرایط خوب است!

سایز لاستیک لیفتراک

سایز لاستیک لیفتراک را می توان در دیواره تایر پیدا کرد. اگر اندازه لاستیک را در آنجا قابل رویت نباشد، می توان کتابچه راهنمای اپراتور لیفتراک را که توسط کارخانه سازنده در اختیار مصرف کننده قرار گرفته بررسی و یا با نماینده لیفتراک تماس گرفت.

بسته به نوع لاستیک لیفتراک که با آن سر و کار دارید ، اندازه تایر متفاوت خواهد بود. هر یک از اعداد حک شده بر روی تایر ابعاد مختلف آن را معرفی می نمایند، سایز لاستیک لیفتراک بصورت سه پارامتر اندازه ریم*عرض تایر*قطر خارجی(A*B*C) نمایش داده شده باشد. بعنوان مثال: 10.5*6*16

اکثر لاستیک های بادی یا توپر لیفتراک بصورت دو پارامتر Width x Rim نمایش داده می شود. به عنوان نمونه 10*6.50 که در این صورت 6.50 (A)پهنای لاستیک و 10 (B) اندازه ریم لاستیک لیفتراک می باشد.

لاستیک سومیتومو

شرکت تولیدی لاستیک سومیتومو در سال 1909 در کوبه ژاپن تاسیس شد. سالهای آغازین فعالیت شرکت و در طول سالهای متمادی، شرکت سومیتومو و دانلوپ روابط تجاری گسترده و نزدیکی با یکدیگر داشتند. در سال 1963، این شرکت تولیدی با خرید شرکت لاستیک دانلوپ ژاپن ، این شرکت را به شرکت تولیدی سومیتومو افزود. بدین ترتیب از سال 1985 تمام دارایی ها و حق استفاده از نام تجاری دانلوپ متعلق به لاستیک سومیتومو ژاپن گردید. این شرکت با برخورداری از مهندسی دقیق و فن آوری های نوآورانه خود توانسته است نیازهای مصرف کننده را به مقدار قابل توجهی برآورده کند و شهرت بسیار گسترده ای در بازارهای جهانی داشته باشد. این شرکت تولیدی با بیش از 35 هزار کارمند و بیش از 300 دفتر فروش در سراسر دنیا دارد و هم چنین به عنوان ششمین تولید کننده برتر تایر در دنیا شناخته می شود.

این کمپانی به لحاظ حجم تولید بعد از بریجستون دومین لاستیک سازی برتر ژاپن است. در عرصه جهانی نیز این شرکت  ششمین تایرساز برتر دنیا محسوب می‌شود. این کمپانی مالک چندین برند دیگر در زمینه تولید تایر بوده است و محصولات خود را در کارخانه‌ های ژاپن و تایلند تولید می‌کند.

لاستیک لیفتراک سومیتومو

شرکت لاستیک سازی سومیتومو  با داشتن شهرت برای کیفیت، خدمات و فن آوری پیشرفته، یک نام تجاری برتر تایر است که ترکیبی منحصر به فردی از کیفیت را ارائه می دهد.

سومیتومو (Sumitomo Rubber Industries) نام تجاری صادراتی برتر برای یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لاستیک لیفتراک  در جهان است . برتری سومیتومو در صنعت تایر طراحی نوآورانه، مهندسی دقیق و کیفیت برتر نسبت به سایر تولید گنندگان لاستیک لیفتراک می باشد.

امروزه، Sumitomo به عنوان یکی از گروه های تجاری پیشرو ژاپن شناخته شده است و به عنوان یک شرکت آمریکایی – ژاپنی، همواره برای بکاری گیری و ارائه تکنولوژی های پیشرفته در صنعت لاستیک و همچنین کاهش فرایندهای ضد محیط زیستی پیشگام بوده و در تمامی محصولات خود این موارد را بکار بسته است .

از سایزهای رایج تولیدی در زمینه لاستیک لیفتراک می توان به موارد زیر اشاره نمود :

لاستیک لیفتراک 9*6.00 لاستیک لیفتراک 10*6.50
لاستیک لیفتراک 12*7.00 لاستیک لیفتراک 15*8.15
لاستیک لیفتراک 15*8.25 لاستیک لیفتراک 15*3.00
لاستیک لیفتراک 8*7*18 لاستیک لیفتراک 10*9*23

انواع لاستیک لیفتراک بر اساس نوع دستگاه

جدول راهنمای سایز لاستیک لیفتراک (تایر لیفتراک)

ردیف نوع لیفتراک سایز لاستیک جلو لیفتراک سایز لاستیک عقب لیفتراک
1 لاستیک لیفتراک 1.5 تن 6.50-10-14PR 5.00-8-10PR
2 لاستیک لیفتراک 1.8 تن 6.50-10-14PR 5.00-8-10PR
3 لاستیک لیفتراک 2 تن 6.50-10-14PR 5.00-8-10PR
4 لاستیک لیفتراک 2.5 تن 28*9-15-14PR 6.50-10-14PR
5 لاستیک لیفتراک 3 تن 28*9-15-14PR 6.50-10-14PR
6 لاستیک لیفتراک 3.5 تن 28*9-15-14PR 6.50-10-14PR
7 لاستیک لیفتراک 4 تن 8.25-15-20PR 7.00-12-14PR
8 لاستیک لیفتراک 5 تن 8.25-15-20PR 7.00-12-14PR
9 لاستیک لیفتراک 7 تن 8.25-15-14PR 8.25-15-14PR
10 لاستیک لیفتراک 10 تن 9.00-20-14PR 9.00-20-14PR

PR تعداد لایه های تشکیل دهنده لاستیک لیفتراک می باشد.

از سایر برندهای لاستیک لیفتراک به موارد زیر می توان اشاره نمود :

لاستیک لیفتراک البرز ایران  ALBORZ لاستیک لیفتراک تیرون کره  TIRON
لاستیک لیفتراک نکسن کره  NEXEN لاستیک لیفتراک بی کی تی هند  BKT
لاستیک لیفتراک اوزکا ترکیه   OZKA لاستیک لیفتراک آرمور چین   ARMOUR
لاستیک لیفتراک لینگ لانگ چین  LINGLONG لاستیک لیفتراک دلی اندونزی   DELI

جهت تهیه لاستیک لیفتراک (تایر لیفتراک) با کیفیت ، قیمت لاستیک لیفتراک می توانید هم اکنون با واحد فروش آذران پیشرو صنعت تماس حاصل فرمایید .